19 lipca, 2024
Jak podłączyć rolety

Jak podłączyć rolety

Używanie rolet do ochrony okien i drzwi jest dobrym sposobem na zapewnienie prywatności, bezpieczeństwa i regulowanego oświetlenia. Ponadto jest to również świetny sposób na zapobieganie hałasowi. Musisz jednak wiedzieć, jak połączyć rolety i zainstalować je. Dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby mieć pewność, że system będzie bezpieczny i będzie działał prawidłowo.

Najpierw trzeba podłączyć przewód do rolety z silnikiem. Można to zrobić za pomocą wkrętarki elektrycznej lub wiertarki. Drut powinien mieć szerokość co najmniej 10 mm. Możesz również użyć wieszaka na płaszcze lub drutu, aby przeciągnąć kabel przez otwór. Po przepchnięciu kabla, można go podłączyć do wyjścia S modułu. Jeśli używasz zmotoryzowanej rolety, powinieneś również podłączyć przewód zmotoryzowanej rolety do wyjścia SV.

Następnie należy podłączyć prowadnice. Prowadnice powinny być równoległe do siebie i ustawione pionowo w dół w kierunku okna. Do prowadnic powinny być również przymocowane plastikowe osłony. Powinieneś również mieć możliwość płynnego zwijania rolety. Pomoże to poprawić izolację termiczną i zapewni najlepszą ochronę przed owadami. Prowadnice będą miały również wstępnie wywiercone otwory. Powinieneś również zaznaczyć ścianę, aby upewnić się, że prowadnice będą pasować.

Po zmontowaniu prowadnic trzeba je umieścić na ścianie. Należy również przymocować pokrywę puszki pelmetowej do puszki głowicy. Po wykonaniu tych czynności można założyć skrzynkę maskującą na prowadnicę. Pudełko na pelotę powinno mieć również czerwoną nylonową szpulę. Powinna mieć również nóżki, które wchodzą w prowadnice. Możesz również przymocować korbę migawki do ramki wewnątrz.

Należy również zamontować nawijarkę do sznurka. Powinien on być zamontowany w odległości około 5 cm od okna. Prowadnica powinna być tak wyregulowana, aby pasek miał odpowiedni luz. Powinna być również umieszczona na odpowiedniej wysokości. Ma to zapobiec zakleszczeniu się silnika. Konieczne będzie również podłączenie sztywnego pomarańczowego przewodu o przekroju 1,5 mm2 do przełącznika ściennego. Można również użyć wieszaka na ubrania, aby przeciągnąć przewód przez ścianę.

Podczas montażu rolety zabudowanej będziesz musiał starannie utrzymać wszystkie prowadnice i elementy we właściwej pozycji. Ważne jest również zaznaczenie ściany i upewnienie się, że wywierciłeś odpowiednie otwory na prowadnice. Ważne jest również, aby upewnić się, że prawidłowo zmierzyłeś rozmiar okna. Pomoże to zapewnić, że roleta ma prawidłowy rozmiar i będzie idealnie pasować do okna.

Na koniec należy zamocować korbę do rolety. Możesz przymocować korbę rolety za pomocą akumulatorowej wkrętarki elektrycznej lub możesz również przymocować ją do ramy wewnątrz. Następnie można ustawić silnik w pozycji krańcowej Up. Jeśli ustawisz silnik w pozycji limitu Down, silnik nie będzie się otwierał. Powinieneś również upewnić się, że zainstalowałeś roletę wiele razy, aby upewnić się, że działa ona prawidłowo.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *