18 lipca, 2024
Jak podłączyć PlayStation 4 do wzmacniacza

Jak podłączyć PlayStation 4 do wzmacniacza

Użycie wzmacniacza to świetny sposób na poprawę dźwięku z PS4. Użycie kabla optycznego może poprawić dźwięk z PS4. Wybierając wzmacniacz, upewnij się, że poradzi sobie z typami dźwięku, które chcesz odtwarzać. Powinieneś także upewnić się, że jest on kompatybilny z głośnikami, które chcesz podłączyć. Kable optyczne można znaleźć na Amazon i w działach technicznych w sklepach detalicznych.

Systemy PlayStation 4 mogą przesyłać dźwięk przez Toslink, format cyfrowy – sekcja ta została zaczerpnięta ze strony dietaporady.pl. Kable optyczne mają w środku małe gniazdo, które łączy kabel optyczny z systemem PS4. Istnieją również przejściówki z kabla optycznego na RCA, które umożliwiają podłączenie kabla optycznego do tradycyjnych portów głośnikowych. Niektóre systemy PS4 mogą również wyprowadzać dźwięk 7.1ch. Jest to przydatne podczas grania w gry, które wymagają wysokiej jakości systemu dźwiękowego.

Zanim podłączysz PS4 do wzmacniacza, upewnij się, że jesteś zalogowany do systemu. Będziesz musiał to zrobić, zanim będziesz mógł rozpocząć programowanie wzmacniacza. Powinieneś również upewnić się, że PS4 jest włączone i że masz podłączony kontroler. Aby włączyć PS4, będziesz musiał nacisnąć przycisk PS na kontrolerze. Po włączeniu PS4 powinieneś być w stanie wybrać urządzenie wyjściowe i format wyjściowy, którego chcesz użyć.

Jeśli nie chcesz używać kabla optycznego, możesz użyć kabla pomocniczego. Są to 3,5-milimetrowe kable typu męskiego do męskiego, które są dostępne w większości sklepów detalicznych i działów technicznych. Posiadają one gniazda słuchawkowe na obu końcach. Należy upewnić się, że kabel jest prawidłowo podłączony do kontrolera i że kontroler jest podłączony do wzmacniacza. Można również użyć zwykłego kabla z gniazdami słuchawkowymi na obu końcach.

Jeśli podłączasz PS4 do telewizora, musisz użyć kabla HDMI dołączonego do systemu. HDMI to cyfrowe połączenie, które łączy się bezpośrednio z telewizorem do PS4. Podłączenie PS4 do telewizora za pomocą kabla HDMI jest najprostszym sposobem. Będziesz jednak potrzebował również rozdzielacza HDMI, aby rozdzielić analogowy dźwięk stereo z kabla HDMI. Jest to szczególnie przydatne, jeśli chcesz podłączyć wzmacniacz do PS4 i telewizora.

Wyjście audio PS4 jest zoptymalizowane pod kątem podłączonego urządzenia. Możesz także ręcznie zmienić ustawienia, aby zapewnić, że PS4 wyprowadza format dźwięku, który preferujesz. Ustawieniem domyślnym jest Linear PCM. Możesz także ustawić format wyjściowy jako priorytetowy. Możesz wybrać urządzenie wyjściowe, format audio i dźwięk czatu. Możesz także wybrać format wyjściowy dla zestawu słuchawkowego podłączonego do kontrolera.

Konsolę PlayStation 4 można również podłączyć do głośników za pomocą ekstraktora audio. Wyciąg audio ma port HDMI i parę portów audio. Pierwszy kabel HDMI biegnie od portu “Audio In” w ekstraktorze audio do portu “Audio Out” w PS4. Następnie możesz podłączyć telewizor do ekstraktora audio za pomocą drugiego kabla HDMI.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *