18 lipca, 2024
Jak podłączyć PS4 do głośników

Jak podłączyć PS4 do głośników

Korzystanie z głośnika Bluetooth w konsoli PlayStation 4 to łatwe zadanie, jeśli znasz odpowiednie kroki. Głośnik Bluetooth może odtwarzać muzykę z komputera, telefonu lub innego podłączonego urządzenia, a nawet można go użyć do odtwarzania muzyki z telewizora. Jeśli chcesz używać głośnika Bluetooth na konsoli PlayStation 4, musisz podłączyć go do konsoli PS4 i upewnić się, że jest z nią kompatybilny. Głośniki Bluetooth mogą być przewodowe lub bezprzewodowe, ale mogą być również przenośne.

Do podłączenia głośnika Bluetooth do konsoli PS4 potrzebny będzie kabel audio. Kabel pomocniczy lub kabel aux to rodzaj kabla audio, który ma gniazda słuchawkowe na obu końcach. Kable te można często kupić w sklepach motoryzacyjnych, technicznych lub internetowych – sekcja ta jest dziełem redakcji serwisu medycynaestetycznainstytut.pl. Jeśli Twoje głośniki mają port optycznego kabla audio, możesz je połączyć, podłączając kabel pomocniczy do konsoli PS4, a kabel optyczny do portu optycznego w głośniku. Jeśli Twoje głośniki nie mają portu optycznego, możesz je podłączyć za pomocą adaptera optycznego.

Oprócz tego, że Bluetooth jest jednym z najłatwiejszych sposobów podłączenia PlayStation 4, jest to również jeden z najlepszych sposobów słuchania muzyki. Jeśli używasz głośnika Bluetooth, urządzenie automatycznie sparuje się z innym urządzeniem, gdy przejdzie w tryb parowania. Jeśli chcesz słuchać muzyki przez głośnik, będziesz potrzebować także zewnętrznego źródła zasilania. Głośniki Bluetooth mają zazwyczaj baterie, które wystarczają na około dwadzieścia do dwudziestu czterech godzin.

Jeśli używasz adaptera Bluetooth USB, najłatwiejszym sposobem na podłączenie go do PS4 jest podłączenie go do portu USB konsoli. Warto też upewnić się, że kupisz taki o dobrym zasięgu. W zależności od marki adaptera Bluetooth USB, którego używasz, możesz być w stanie oglądać muzykę, która jest odtwarzana na ekranie.

Optyczne kable audio to także wygodny sposób na podłączenie PlayStation do głośników. Kable te są dostępne do kupienia w większości sklepów motoryzacyjnych. Zazwyczaj są to 3,5 milimetrowe złącza męsko-męskie. Najlepszą częścią tego typu kabla jest to, że możesz dostać taki, który jest kompatybilny z konsolą. Jeśli nie masz kabla optycznego, możesz użyć zwykłego kabla 3,5 milimetra męskiego do męskiego.

W rzeczywistości adapter Bluetooth USB jest często najprostszym sposobem na podłączenie PlayStation do głośników. Umożliwia on bowiem bezprzewodowe podłączenie PlayStation do głośnika Bluetooth bez konieczności podłączania go do konsoli. Adapter Bluetooth USB powinien mieć dobry zasięg, a także szybką prędkość połączenia. Adapter USB będzie również automatycznie łączył się z każdym urządzeniem audio, które jest kompatybilne z Bluetooth.

Jednak większość urządzeń Bluetooth nie obsługuje konsoli PS4. Dzieje się tak dlatego, że Sony podrasowało swoją technologię Bluetooth, aby była ona kompatybilna tylko z niektórymi akcesoriami i urządzeniami.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *