18 lipca, 2024
Jak używać laptopa jako monitora PS4

Jak używać laptopa jako monitora PS4

Używanie laptopa do grania w gry PS4 nie jest niemożliwe. W rzeczywistości jest to o wiele łatwiejsze niż się wydaje. Wszystko, czego potrzebujesz, to karta przechwytywania wideo, kabel HDMI i kilka innych przedmiotów. W tym artykule dowiesz się, jak używać laptopa jako monitora PS4.

Możesz podłączyć laptopa do PS4 za pomocą portu HDMI lub jeśli masz zewnętrzny monitor, możesz skonfigurować rozdzielacz HDMI. W obu przypadkach, aby uzyskać dobre połączenie, musisz znajdować się bardzo blisko PS4. Dzieje się tak, ponieważ port HDMI został zaprojektowany do przesyłania danych z laptopa do PS4 w czasie rzeczywistym. Jednak korzystanie z zewnętrznego monitora nie jest dobrym pomysłem, ponieważ spowoduje to obciążenie laptopa i może spowodować awarię wewnętrznych komponentów. Będziesz też potrzebował wysokiej jakości karty do przechwytywania wideo, aby uzyskać najlepsze rezultaty.

Oprócz zwykłego portu HDMI, możesz również podłączyć laptop do PS4 za pomocą kabla Ethernet. Jeśli masz problemy z połączeniem bezprzewodowym, ten sposób może okazać się zbawienny. Aby nawiązać połączenie, musisz zalogować się do sieci PlayStation za pomocą swojego konta PlayStation. Można to zrobić za pomocą aplikacji Remote Play na konsoli.

Z aplikacji Zdalna gra można korzystać tylko wtedy, gdy masz szybkie łącze internetowe, sprawne kontrolery konsoli i zgodny laptop. Przed rozpoczęciem procesu warto jednak sprawdzić łączność w systemie. Jeśli połączenie bezprzewodowe jest wolne lub zawodne, możesz przekierować połączenie internetowe w inne miejsce lub użyć kabla Ethernet do połączenia.

Możesz chcieć rozważyć kontroler bezprzewodowy do laptopa, jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej ze swojego doświadczenia w grze. Kontrolery bezprzewodowe są wygodniejsze niż adaptery USB i mają kilka zalet. Na przykład możesz dostosować ustawienia oszczędzania energii do swojego stylu grania. Ponadto kontrolery bezprzewodowe oferują lepszą jakość grafiki niż ich odpowiedniki USB i są bardziej niezawodne.

Jeśli planujesz używać laptopa jako wyświetlacza PS4, warto rozważyć zastosowanie adaptera Bluetooth. Jeśli szukasz oszczędności, najmniej kosztowne opcje można znaleźć za około 50-70 dolarów. Jest to dobra cena za wysokiej jakości urządzenie. Ponadto zawsze możesz podłączyć laptopa do PS4 przez port USB typu A za pomocą dołączonego kabla.

Jeśli nadal nie jesteś pewien, jak podłączyć laptopa do PS4, zawsze możesz skonsultować się z technikiem. Będzie on w stanie pomóc Ci ustalić, która metoda jest najlepsza w Twojej konkretnej sytuacji. Po wykonaniu połączenia możesz grać w swoje ulubione gry PS4 na laptopie z taką samą łatwością, jak na telewizorze. Na szczęście istnieje kilka metod, aby to zrobić, z których wszystkie są łatwe do wdrożenia i użycia.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *